Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Skodzie Kamiq ?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Skody Kamiq, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. W tym celu najpierw zilustrujemy rolę startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Skodzie Kamiq , a na koniec jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Rola rozrusznika w Twojej Skodzie Kamiq

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twojej Skodzie Kamiq. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z Twojego akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojej Skody Kamiq i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojej Skody Kamiq i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Skodzie Kamiq?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Skodzie Kamiq? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznej Skodzie Kamiq

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Skody Kamiq z konwencjonalnym silnikiem (w domyśle bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Lampka olejowa Skoda Kamiq, która pozostaje włączona

Lokalizacja rozrusznika do Skody Kamiq ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojej Skody Kamiq . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojej Skody Kamiq może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś odkryć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Skodzie Kamiq?

Na koniec wyjaśnimy ci dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Skodzie Kamiq. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają minimalne podstawowe doświadczenie mechaniczne i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej najważniejsze kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz baterię w swojej Skodzie Kamiq, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie zawartości, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojej Skody Kamiq, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Skody Kamiq, spójrz na kategorię Skoda Kamiq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector