Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Skodzie Kodiaq ?

Kiedy twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, zwłaszcza jeśli twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Skody Kodiaq, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Skodzie Kodiaq i wreszcie jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Cel rozrusznika w Twojej Skodzie Kodiaq

Ten artykuł zaczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twojej Skodzie Kodiaq. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojej Skody Kodiaq i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Najważniejszy element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojej Skody Kodiaq i wygeneruje wystarczającą prędkość, aby uruchomić jednostkę silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Skodzie Kodiaq?

Teraz, gdy opisaliśmy już pokrótce czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik oparty na Skodzie Kodiaq? Zlokalizowanie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy Ci dwa możliwe miejsca na rozrusznik Twojego samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznej Skodzie Kodiaq

Pierwsza i najbardziej ogólna okoliczność, w której należy zlokalizować rozrusznik Skody Kodiaq z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określone działanie, aby uruchomić jednostkę silnika Twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a jednostką silnika.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Skodzie Kodiaq ?

Lokalizacja rozrusznika do Skody Kodiaq ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojej Skody Kodiaq . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojej Skody Kodiaq może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby zlokalizować go nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Skodzie Kodiaq?

Na koniec wyjaśnimy ci dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Skodzie Kodiaq. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają minimum prostego doświadczenia mechanicznego i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz baterię w swojej Skodzie Kodiaq, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojej Skody Kodiaq, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Skoda Kodiaq, przejdź do naszej kategorii Skoda Kodiaq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector