Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Suzuki Across ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Suzuki Across, pomoże Ci to rozwiązać problemy związane z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Suzuki Across i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Suzuki Across

Treść zaczynamy od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Suzuki Across. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Suzuki Across i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Najważniejszy element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Suzuki Across i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Suzuki Across?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Suzuki Across? Rozrusznik jest dość łatwy do odnalezienia, tak naprawdę jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Suzuki Across

Pierwszy i najbardziej podstawowy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Suzuki Across z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Kontrolka ABS świeci się na Suzuki Across, co robić ?

Lokalizacja rozrusznika do Suzuki Across ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Suzuki Across . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Suzuki Across może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć to nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Suzuki Across?

Na koniec wyjaśnimy ci dość szybko, jak wymienić rozrusznik Suzuki Across. Ta procedura nie jest w rzeczywistości skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejsze podstawowe doświadczenie mechaniczne i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz baterię w swoim Suzuki Across, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które szczegółowo opisują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Suzuki Across, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Aby dowiedzieć się więcej o Suzuki Across, zajrzyj do kategorii Suzuki Across.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector