Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Suzuki Alto ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć regularne problemy, możesz zacząć zastanawiać się, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Suzuki Alto, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Suzuki Alto i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Suzuki Alto

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyszczególnienia funkcji rozrusznika w Twoim Suzuki Alto. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Suzuki Alto i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnikowa: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Suzuki Alto i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Suzuki Alto?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Suzuki Alto? Odkrycie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie znajdować się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Suzuki Alto

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Suzuki Alto z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególne działanie, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Jak holować Suzuki Alto ?

Lokalizacja rozrusznika do Suzuki Alto ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Suzuki Alto . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a znaczna część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Suzuki Alto może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć to nic prostszego, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży blok rozrusznika .

Jak zmienić rozrusznik w Suzuki Alto?

Na koniec opiszemy ci dość szybko, jak zmienić rozrusznik w Suzuki Alto. Ten proces nie jest w rzeczywistości złożony, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejsze proste doświadczenie mechaniczne i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Suzuki Alto, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie z zawartością, która szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Suzuki Alto, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Suzuki Alto, przejdź do naszej kategorii Suzuki Alto.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector