Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagen Transporter 4?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć spekulować, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Transportera 4, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Transporterze 4 , a na koniec jak zmienić rozrusznik w samochodzie.

Funkcja rozrusznika w Twoim Volkswagen Transporter 4

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia roli rozrusznika w Twoim Volkswagenie Transporterze 4. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, jest aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Transportera 4 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Transportera 4 i wygeneruje prędkość wystarczającą do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Transporterze 4?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Volkswagen Transporter 4? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, tak naprawdę jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Volkswagenie Transporterze 4

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym należy zlokalizować rozrusznik Volkswagena Transportera 4 z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określone działanie, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Volkswagenie Transporterze 6

Umiejscowienie rozrusznika do Volkswagena Transportera 4 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Transportera 4 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Transportera 4 może być wbudowany w alternator, nazywany wtedy rozrusznikiem-alternatorem. blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagen Transporter 4?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić rozrusznik w Volkswagen Transporter 4. Ta procedura nie jest w rzeczywistości skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają minimum podstawowej wiedzy mechanicznej i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagen Transporter 4, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z zawartością, która zawiera szczegółowe informacje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, w większości przypadków będą 2 lub 3

  .

 • Przyjdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Transportera 4, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki przy ponownym montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector