Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagen Transporter 5?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć częste komplikacje, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Transportera 5, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. W tym celu najpierw opiszemy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Transporterze 5 i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Volkswagen Transporter 5

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim Volkswagenie Transporterze 5. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Transportera 5 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Transportera 5 i wygeneruje prędkość wystarczającą do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Transporterze 5?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Volkswagena Transportera 5? Rozrusznik jest dość łatwy do odnalezienia, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Volkswagen Transporter 5

Pierwszy i najbardziej podstawowy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Volkswagena Transportera 5 z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik pojazdu silnikowego, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Volkswagen Transporter

Umiejscowienie rozrusznika do Volkswagena Transportera 5 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Transportera 5 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Transportera 5 może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby to nic prostszego odkryć, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagen Transporter 5?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić rozrusznik w Volkswagen Transporter 5. Ten proces nie jest w rzeczywistości skomplikowany, mogą go rozważyć osoby, które mają minimum prostego doświadczenia mechanicznego i przystosowanych narzędzi. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagen Transporter 5, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Czas odłączyć przewody zasilające od rozrusznika Twojego Volkswagena Transportera 5, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki przy ponownym montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter 5, spójrz na kategorię Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector