Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Golfa 2, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw podsumujemy rolę startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2 i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 2

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia roli rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 2. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Golfa 2 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnika: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Golfa 2 i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Golf 8?

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie znajdował się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Volkswagenie Golfie 2

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, w której można odkryć rozrusznik Volkswagena Golfa 2 z konwencjonalnym silnikiem (w domyśle bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Golfa 2 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Golfa 2 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w start i stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Golfa 2 może być dołączony do alternatora, nazywa się go wtedy rozrusznikiem-alternatorem, aby go odkryć, nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy Ci, jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2. Ta procedura nie jest właściwie trudna, mogą ją rozważyć osoby, które mają minimum prostej wiedzy mechanicznej i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej główne kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagen Golf 2, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które szczegółowo opisują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Przyjdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Golfa 2, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki przy ponownym montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, być może będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Volkswagena Golfa 5 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 2, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 2.

Ссылка на основную публикацию