Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 3?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć zastanawiać się, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Golfa 3, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 3 i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 3

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 3. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Golfa 3 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnikowa: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Golfa 3 i wytwarzał wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 3?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Volkswagena Golfa 3? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Volkswagenie Golfie 3

Pierwszy i najbardziej podstawowy przypadek, gdzie znaleźć rozrusznik Volkswagena Golfa 3 z konwencjonalnym silnikiem (w domyśle bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na połączeniu między skrzynią biegów a jednostką silnika.

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Golfa 3 na 5-osobowego?

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Golfa 3 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Golfa 3 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a znaczna część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w przypadku niektórych konkretnych serii lub silników rozrusznik Twojego Volkswagena Golfa 3 może być dołączony do alternatora, jest on wówczas nazywany rozrusznikiem-alternatorem, aby nie było to mniej trudne, zidentyfikować pasek pomocniczy i należy znaleźć duży blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 3?

Na koniec opiszemy wam dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 3. Ten proces nie jest w rzeczywistości trudny, mogą go wziąć pod uwagę osoby, które mają minimum prostej wiedzy mechanicznej i dostosowanych narzędzi. Przestrzegaj poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator swojego Volkswagena Golfa 3, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie zawartości, która wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Golfa 3, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki przy ponownym montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 3, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector