Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 4?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć spekulować, zwłaszcza jeśli Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Golfa 4, pomoże to naprawić komplikacje związane z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 4 i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 4

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golf 4. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z Twojego akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Golfa 4 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnikowa: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Golfa 4 i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 4?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Volkswagena Golfa 4? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie cały czas będzie znajdować się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Volkswagenie Golfie 4

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Volkswagena Golfa 4 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na połączeniu między skrzynią biegów a jednostką silnika.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Golf 3?

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Golfa 4 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Golfa 4 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a znaczna część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Golfa 4 może być dołączony do alternatora, nazywa się go wtedy rozrusznikiem-alternatorem, aby go odkryć nie mniej trudno, znajdź pasek akcesoriów i powinieneś znaleźć duży blok startowy.

Jak zmienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 4?

Na koniec wyjaśnimy ci dość szybko, jak zmienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 4. Ten proces niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają minimum podstawowej wiedzy mechanicznej i przystosowane narzędzia. Przestrzegaj poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagenie Golfie 4, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z zawartością, która zawiera szczegółowe informacje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Golfa 4, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, być może będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector