Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 5?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Golfa 5, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 5 i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 5

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 5. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do pracy z wystarczającą prędkością, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Golfa 5 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnikowa: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Golfa 5 i wytwarzał wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 5?

Teraz, gdy już opisaliśmy szybko, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Volkswagenie Golfie 5? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, oczywiście jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Volkswagenie Golfie 5

Pierwsza i najczęstsza okoliczność, w której należy zlokalizować rozrusznik Volkswagena Golfa 5 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić jednostkę silnikową twojego pojazdu silnikowego, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Volkswagen Golf 4, który przechodzi w tryb awaryjny

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Golfa 5 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Golfa 5 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Golfa 5 może być dołączony do alternatora, wtedy jest on nazywany rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok startowy.

Jak zmienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 5?

Na koniec wyjaśnimy ci dość szybko, jak zmienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 5. Ta procedura nie musi być skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejszą podstawową wiedzę mechaniczną i dostosowane narzędzia. Trzymaj się poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagenie Golfie 5, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym artykułem, który szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Golfa 5, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector