Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 6?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć regularne komplikacje, możesz zacząć spekulować, szczególnie, czy Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Golfa 6, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy funkcję startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 6 i wreszcie jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Rola rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 6

Ten artykuł zaczynamy od opisu funkcji rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie 6. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, jest aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Golfa 6 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Golfa 6 i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część Twojego rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala na przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 6?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Volkswagenie Golfie 6? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie znajdowała się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy Ci dwa możliwe miejsca na rozrusznik Twojego samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Volkswagenie Golfie 6

Pierwsza i najczęstsza okoliczność, w której należy zlokalizować rozrusznik Volkswagena Golfa 6 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określone działanie, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Golfa 5

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Golfa 6 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Golfa 6 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Golfa 6 może być zintegrowany z alternatorem, nazywa się go wtedy rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 6?

Na koniec opiszemy Wam właściwie dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie 6. Ten proces nie jest właściwie trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają minimalną podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej główne kroki, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagenie Golfie 6, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Golfa 6, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 6, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector