Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Golfa, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Volkswagenie Golfie. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Golfa i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Golfa i wytwarzał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie?

Teraz, gdy już szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Volkswagenie Golfie? Zlokalizowanie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy Ci dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Volkswagenie Golfie

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, w której należy zlokalizować rozrusznik Volkswagena Golfa z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do Volkswagena Golfa 4 ?

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Golfa ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Golfa . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Golfa może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem. blok.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie?

Na koniec opiszemy wam właściwie dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Golfie. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowego doświadczenia mechanicznego i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej główne kroki, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagenie Golfie, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z zawartością, która wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie to 2 lub 3

  .

 • Przyjdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Volkswagena Golfa, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki przy ponownym montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector