Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 3?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć spekulować, zwłaszcza jeśli Twój pojazd nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Polo 3, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy funkcję startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 3 i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Volkswagen Polo 3

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Volkswagen Polo 3. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, jest aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagen Polo 3 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Polo 3 i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 3?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Volkswagena Polo 3? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie cały czas będzie znajdował się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Volkswagen Polo 3

Pierwsza i najbardziej ogólna okoliczność, gdzie znaleźć rozrusznik Volkswagena Polo 3 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Weiterlesen:
Volkswagen Polo 5, który przechodzi w tryb awaryjny

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagen Polo 3 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Polo 3 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Polo 3 może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć nic prostszego, znajdź pasek akcesoriów i powinieneś odkryć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Polo 3?

Na koniec dość szybko opiszemy Wam, jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Polo 3. Ten proces niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają najniższe podstawowe doświadczenie mechaniczne i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej najważniejszych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagen Polo 3, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie zawartości, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Volkswagen Polo 3, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Polo 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector