Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 6?

Kiedy twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć regularne problemy, możesz zacząć spekulować, zwłaszcza jeśli twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule pokażemy, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Polo 6, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy cel startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 6 , a na koniec jak zmienić rozrusznik w samochodzie.

Cel rozrusznika w Twoim Volkswagen Polo 6

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Volkswagen Polo 6. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, jest aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagen Polo 6 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Polo 6 i wytworzy wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 6?

Teraz, gdy dość szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Volkswagena Polo 6? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Volkswagen Polo 6

Pierwsza i najbardziej ogólna okoliczność, gdzie znaleźć rozrusznik Volkswagena Polo 6 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególną funkcję, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Weiterlesen:
Jak zablokować Volkswagen Polo 8 z rozładowaną baterią?

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagen Polo 6 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Polo 6 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w start i stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Polo 6 może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć to nie mniej trudne, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Polo 6?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy Ci, jak zmienić rozrusznik w Volkswagenie Polo 6. Ta procedura nie musi być trudna, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejszą podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowane narzędzia. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagen Polo 6, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Volkswagen Polo 6, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 6, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector