Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Touranie?

Kiedy twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć spekulować, zwłaszcza jeśli twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Volkswagena Tourana, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy funkcję startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Touranie i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Volkswagenie Touranie

Tę treść zaczynamy od szczegółowego opisu funkcji rozrusznika w Twoim Volkswagenie Touranie. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Solenoid: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, jest aktywowany kluczykiem Twojego Volkswagena Tourana i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnikowa: Najważniejszy element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Volkswagena Tourana i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Touranie?

Teraz, gdy już opisaliśmy szybko, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Volkswagenie Touranie? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczana w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Volkswagenie Touran

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym należy zlokalizować rozrusznik Volkswagena Tourana z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególne działanie, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Volkswagenie Touranie?

Lokalizacja rozrusznika do Volkswagena Tourana ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Volkswagena Tourana . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Volkswagena Tourana może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Touranie?

Na koniec pokażemy Ci dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Volkswagenie Touranie. Ten proces właściwie nie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowej wiedzy mechanicznej i przystosowane narzędzia. Przestrzegaj poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Volkswagen Touran, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszymi treściami, które wskazują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Volkswagena Tourana, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, być może będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Tourana, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Touran.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector