Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter na Seat Altea ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć zastanawiać się, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik seat altea, pomoże to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik na siedzeniu altea i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika na Twoim siedzeniu altea

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim fotelu altea. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczem w fotelu altea i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Seat altea i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest starter w siedzeniu altea?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik na siedzeniu altea? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Umiejscowienie rozrusznika na klasycznym siedzeniu altea

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, gdzie należy zlokalizować rozrusznik Seat altea z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególne działanie, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, do tego musi być zawsze w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w seat altea ?

Lokalizacja rozrusznika do seat altea ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego fotela altea . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik fotelika altea może być zintegrowany z alternatorem, nazywany jest wtedy rozrusznikiem-alternatorem. blok startowy.

Jak zmienić rozrusznik w siedzeniu altea?

Na koniec wyjaśnimy ci dość szybko, jak zmienić starter w seat altea. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowego doświadczenia mechanicznego i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim fotelu Altea, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, który szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, w większości przypadków będą 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie kabli zasilających od rozrusznika w Twoim fotelu altea, jednak zanim to zrobisz, sugerujemy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, być może będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Seat Altea, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Seat Altea.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector