Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter na siedzeniu cordoba ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, szczególnie, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik cordoby do siedzenia, pomoże to naprawić komplikacje związane z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy cel przystawki, a następnie gdzie jest starter na siedzeniu cordoba i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika na Twoim siedzeniu cordoba

Rozpoczniemy ten artykuł od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w kordobie siedzenia. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Solenoid: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczem z kordoby siedzenia i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Najważniejszym elementem twojego alternatora jest ten, który będzie napędzał koło zamachowe twojego siedzenia i wygeneruje prędkość wystarczającą do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest starter na kordobie siedzeń?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik na kordobie siedzeń? Zlokalizowanie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Umiejscowienie rozrusznika na klasycznym siedzeniu cordoba

Pierwsza i najczęstsza okoliczność, w której należy zlokalizować rozrusznik Cordoby z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu na cordobie siedzenia?

Umiejscowienie startera do siedzenia cordoby ze startem i stopem

A teraz drugi możliwe położenie startowe Twojego fotelika cordoba . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojej Cordoby może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować nie mniej trudne, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży rozrusznik blok.

Jak zmienić rozrusznik na cordobie siedziska?

Na koniec dość szybko opiszemy, jak wymienić starter cordoby do siedzenia. Proces ten nie jest w rzeczywistości złożony, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej główne kroki, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator na cordobie siedzenia, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, który wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Cordoby siedzenia, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących siedziska cordoba, prosimy o zapoznanie się z naszą kategorią siedziska cordoba.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector