Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter w GMC Sierra?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć zastanawiać się, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym poście nauczymy Cię, gdzie jest rozrusznik GMC Sierra, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy rolę startera, a następnie: gdzie jest starter w GMC Sierra i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim GMC Sierra

Tę treść zaczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim GMC Sierra. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Solenoid: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczem Twojego GMC Sierra i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego GMC Sierra i generował wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym GMC Sierra, co robić ?

Gdzie jest starter w GMC Sierra?

Teraz, gdy dość szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik na GMC Sierra? Wykrycie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja startera na tradycyjnej GMC Sierra

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik GMC Sierra z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególne działanie, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, do tego musi być zawsze w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do GMC Sierra ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego GMC Sierra . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik twojego GMC Sierra może być zawarty w twoim alternatorze, jest wtedy nazywany rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć to nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w GMC Sierra?

Na koniec dość szybko opiszemy, jak wymienić rozrusznik GMC Sierra. Ta procedura niekoniecznie jest trudna, mogą ją rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowej wiedzy mechanicznej i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz baterię od swojego GMC Sierra, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które wskazują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, w większości przypadków będą 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika GMC Sierra, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w GMC Sierra ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące GMC Sierra, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią GMC Sierra.

Ссылка на основную публикацию