Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter w Seat Arona ?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć się zastanawiać, szczególnie, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym poście dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Seata Arony, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw podsumujemy rolę startera, a następnie gdzie jest starter na Seat Arona i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Seat Arona

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia roli rozrusznika w Twoim Seat Arona. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Seat Arona i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Seat Arona i wytworzy wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest starter w Seat Arona?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Seat Arona? Rozrusznik jest dość łatwy do odnalezienia, oczywiście jest to duży element, który prawie zawsze będzie znajdował się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja startera na klasycznym Seat Arona

Pierwsza i najczęstsza okoliczność, w której można znaleźć rozrusznik Seata Arony z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określone działanie, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Seat Arona?

Lokalizacja rozrusznika do Seat Arona ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Seat Arona . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Seat Arona może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć to nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Seat Arona?

Na koniec wyjaśnimy Ci dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Seat Arona. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej najważniejsze kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w Twoim Seat Arona, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które wyjaśniają, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Seat Arona, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Seat Arona, przejdź do naszej kategorii Seat Arona.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector