Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter w Seat Tarraco?

Kiedy twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne problemy, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym poście dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Seata Tarraco, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw zilustrujemy rolę startera, a następnie gdzie jest starter w Seat Tarraco i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim Seat Tarraco

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim Seat Tarraco. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektromagnes: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Seat Tarraco i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Seat Tarraco i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest starter w Seat Tarraco?

Teraz, gdy już opisaliśmy szybko, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik na Seat Tarraco? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczana w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja startera na klasycznym Seat Tarraco

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, gdzie znaleźć rozrusznik Seat Tarraco z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Seat Tarraco?

Lokalizacja rozrusznika do Seat Tarraco ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Seat Tarraco . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a znaczna część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Seat Tarraco może być dołączony do alternatora, jest wtedy znany jako rozrusznik-alternator, aby znaleźć to nie mniej trudne, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś odkryć duży rozrusznik blok.

Jak zmienić rozrusznik w Seat Tarraco?

Na koniec pokażemy Ci całkiem szybko, jak zmienić rozrusznik w Seat Tarraco. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowane narzędzia. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w Twoim Seat Tarraco, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie z zawartością, która wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Seat Tarraco, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne będzie wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Seat Tarraco, przejdź do naszej kategorii Seat Tarraco.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector