Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter w smart forfour?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie jest rozrusznik smarta forfour, pomoże to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to osiągnąć, najpierw zilustrujemy funkcję startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik smarta forfour i wreszcie jak zmienić rozrusznik w samochodzie.

Funkcja rozrusznika w Twoim smart forfour

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim smart forfour. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczem Twojego smarta forfour i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego smarta forfour i wytworzy wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w smart forfour?

Gdzie jest rozrusznik w smart forfour?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik oparty na smart forfour? Rozrusznik jest dość łatwy do zlokalizowania, tak naprawdę jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika samochodu.

Lokalizacja rozrusznika na klasycznym smart forfour

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, gdzie należy zlokalizować rozrusznik smarta forfour z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określone działanie, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do smarta forfour z funkcją start i stop

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego smarta forfour . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego smarta forfour może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować nic prostszego, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika.

Jak zmienić rozrusznik w smarta forfour?

Na koniec pokażemy ci całkiem szybko, jak zmienić starter smarta forfour. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają minimum prostej wiedzy mechanicznej i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej najważniejsze kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz baterię swojego smarta forfour, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszych materiałach, które wyjaśniają, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego smarta forfour, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
GPS smart forfour nie działa smart forfour

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta forfour, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią smart forfour.

Ссылка на основную публикацию