Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter w Subaru Crosstrek?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie pojawiać się częste problemy, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Subaru Crosstrek, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy cel startera, a następnie gdzie jest starter w Subaru Crosstrek i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Subaru Crosstrek

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Subaru Crosstrek. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Solenoid: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczem Twojego Subaru Crosstrek i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Subaru Crosstrek i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Zębnik sprzęgający: Jest to ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Subaru Crosstrek?

Gdzie jest starter w Subaru Crosstrek?

Teraz, gdy już opisaliśmy szybko, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Subaru Crosstrek? Rozrusznik jest dość łatwy do odnalezienia, tak naprawdę jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika na klasycznym Subaru Crosstrek

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Subaru Crosstrek z konwencjonalnym silnikiem (w domyśle bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik pojazdu silnikowego, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Subaru Crosstrek ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Subaru Crosstrek . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Subaru Crosstrek może być dołączony do alternatora, wtedy jest on znany jako rozrusznik-alternator, aby to odkryć nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika .

Jak zmienić rozrusznik w Subaru Crosstrek?

Na koniec pokażemy ci całkiem szybko, jak zmienić rozrusznik w Subaru Crosstrek. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejszą podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej główne kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz baterię w Subaru Crosstrek, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, w większości przypadków będą 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Subaru Crosstrek, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Subaru Crosstrek?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Subaru Crosstrek, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Crosstrek.

Ссылка на основную публикацию