Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest starter w Subaru Forester ?

Kiedy twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Subaru Forester, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw opiszemy rolę startera, a następnie gdzie jest starter na Subaru Forester i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim Subaru Forester

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim Subaru Forester. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Solenoid: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczem Twojego Subaru Forester i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, który będzie napędzał koło zamachowe Subaru Forestera i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Subaru Foresterze

Gdzie jest starter w Subaru Forester?

Teraz, gdy dość szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik na Subaru Forester? Odkrycie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja startera w klasycznym Subaru Forester

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Subaru Forester z konwencjonalnym silnikiem (w domyśle bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, w tym celu zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Subaru Forester ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Subaru Forester . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Subaru Forester może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć to nie mniej trudne, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Subaru Forester?

Na koniec dość szybko opiszemy, jak wymienić rozrusznik w Subaru Forester. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej najważniejszych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz baterię w Subaru Forester, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, w większości przypadków będą 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Subaru Forester, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak holować Subaru Forester ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Subaru Forester, spójrz na kategorię Subaru Forester.

Ссылка на основную публикацию