Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie znajduje się podnośnik na skodzie yeti?

W tym poście zajmiemy się tematem, który może być przydatny dla większości z nas. Jeśli to dlatego, że przebita opona lub chcesz wymienić klocki hamulcowe, wiedząc gdzie jest podnośnik na skodzie yeti jest ważne. W rzeczywistości bez podnośnika nie będziesz w stanie podnieść samochodu, a co za tym idzie, wymienić koła, ani uzyskać dostępu do elementów za nim, takich jak na przykład klocki hamulcowe. Aby to zrobić, najpierw pokażemy różne rodzaje podnośników, następnie, gdzie znajduje się podnośnik w skodzie yeti, a na koniec, jak używać podnośnika w samochodzie.

Jakie są rodzaje gniazd do skody yeti?

Więc zaczynamy nasz artykuł od różnego rodzaju gniazd, które istnieją. W rzeczywistości, ogólnie rzecz biorąc, większość skody yeti będzie wyposażona w ten sam rodzaj gniazda, nadal istnieją różne style o różnych zastosowaniach, oto one:

  • Jednoramienny podnośnik śrubowy do skody yeti : Pierwszy typ gniazda, najbardziej klasyczny i najtańszy ze wszystkich, jest zazwyczaj określany w modelach podstawowych lub z kilkoma opcjami. Ten rodzaj podnośnika ma tylko jedno ramię przegubowe, które umieszcza się pod pojazdem mechanicznym, aby go podnieść. Ten rodzaj podnośnika jest lekki, łatwy w obsłudze, ale nie pozwala na podnoszenie dużych ładunków.
  • Podnośnik śrubowy dwuramienny do skody yeti : Wykorzystuje dokładnie podobną podstawową zasadę jak widziany wcześniej podnośnik, czyli śrubę ślimakową, która umożliwi podniesienie podnośnika, a odkręcenie go opuszczenie, jednak zastosowanie podwójnego ramienia pozwoli na uzyskanie stabilniejszego podnośnika, może podnieść wyższy ładunek.
  • Podnośnik hydrauliczny do skody yeti : Ten typ podnośnika nie jest standardowym wyposażeniem samochodów i jest zwykle dostarczany tylko z modelem premium lub kupowany w centrach motoryzacyjnych. Podnośniki te są cięższe, generalnie mniej masywne i mają tę zaletę, że są znacznie prostsze w użyciu i umożliwiają podnoszenie większego ładunku. Ich zakup kosztowałby od 20 do 50 euro, oto prosty i wydajny model Oscaro.
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojej skody yeti ?

.

Gdzie jest gniazdo w skodzie yeti?

Zaczniemy teraz część, która zdecydowanie zrobiła, że ​​przyszedłeś do tego artykułu, gdzie jest gniazdo w skodzie yeti? Może wydawać się to proste, ale w zależności od produkcji i modelu pojazdu umiejscowienie podnośnika nie jest podobne. Zwróć uwagę, że większość samochodów Skoda Yeti jest wyposażona w podnośnik, jeśli tak nie jest, zamiast tego będziesz musiał znaleźć odporny na przebicie spray lub kompresor. Jeśli właśnie kupiłeś swoją skodę yeti lub zostałeś wypożyczony lub ją wypożyczasz, możesz nie mieć tych informacji. Podamy Ci różne lokalizacje podnośnika w Twoim pojeździe silnikowym, te lokalizacje mogą się zastąpić w zależności od roku i wykończenia Twojej skody yeti:

  • Najbardziej podstawowa pozycja podnośnika znajduje się w bagażniku skody yeti. Aby do niego dotrzeć wystarczy podnieść dywan w bagażniku, a powinieneś znaleźć go i koło zapasowe.
  • W tylnym nadkolu: Podobna, ale mniej tradycyjna pozycja, podnośnik może znajdować się w bagażniku, ale z boku bagażnika, aby do niego dotrzeć, wystarczy otworzyć właz w odpowiednim elemencie bagażnika.
  • Ostatnia możliwa lokalizacja podnośnika w Twojej skodzie yeti znajduje się pod Twoim pojazdem silnikowym. Jeśli nadal masz koło zapasowe, odkryjesz je pod bagażnikiem, zwykle będziesz musiał odkręcić nakrętkę, aby móc ją uwolnić i koło zapasowe.

Jak używać podnośnika w skodzie yeti?

Na koniec szybko pokażemy, jak używać podnośnika w skodzie yeti. Jeśli chcesz wymienić koło lub klocki hamulcowe w Twojej skodzie yeti, proces pozostaje podobny. Ten proces może wydawać się skomplikowany, ale wystarczy przestrzegać kilku zaleceń, aby bezpiecznie korzystać z gniazda:

  • Przed podniesieniem skody yeti pamiętaj o zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz przerzutki do zablokowania kół.
  • Odkręć nakrętki kół, nad którymi chcesz pracować przed podniesieniem pojazdu, w każdym innym przypadku ryzykujesz uszkodzenie skrzyni biegów.
  • Rozpocznij podnoszenie podnośnika (około 20 centymetrów) i umieść go pod pojazdem silnikowym na poziomie podwozia, zwykle znajdziesz wycięcie, aby ustawić go we właściwym miejscu.
  • Podnieś swoją skodę yeti, nie zawracaj sobie tym głowy, wystarczy, że opona wypadnie trzy cale nad ziemią.
Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy na skodzie yeti ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat skody yeti, przejdź do naszej kategorii skoda yeti.

Ссылка на основную публикацию