Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie znajduje się podnośnik w BMW serii 5?

W tym poście poruszymy temat, który może być przydatny dla większości z nas. Jeśli to dlatego, że przebita opona lub chcesz wymienić klocki hamulcowe, wiedząc gdzie jest gniazdo w BMW serii 5 jest konieczne. Rzeczywiście, bez podnośnika nie będziesz w stanie podnieść samochodu, a zatem wymienić koła, ani uzyskać dostępu do elementów za nim, takich jak na przykład klocki hamulcowe. Aby to zrobić, najpierw opiszemy różne rodzaje podnośników, następnie, gdzie znajduje się podnośnik w BMW serii 5, a na końcu, jak używać podnośnika w samochodzie.

Jakie są rodzaje podnośników dla BMW serii 5?

Więc zaczynamy nasz artykuł od różnego rodzaju gniazd, które istnieją. Rzeczywiście, jednak ogólnie większość BMW serii 5 będzie wyposażona w ten sam rodzaj podnośnika, nadal istnieją różne style o różnych zastosowaniach, oto one:

  • Podnośnik śrubowy jednoramienny do BMW serii 5 : Pierwszy typ gniazda, najbardziej tradycyjny i najtańszy ze wszystkich, jest powszechnie spotykany w modelach podstawowych lub z kilkoma opcjami. Ten rodzaj podnośnika ma tylko jedno ramię przegubowe, które jest umieszczone pod samochodem, aby go podnieść. Ten rodzaj podnośnika jest lekki, łatwy w obsłudze, ale nie pozwala na podnoszenie dużych ładunków.
  • Podnośnik śrubowy dwuramienny do BMW serii 5 : Wykorzystuje dokładnie tę samą podstawową zasadę, co podnośnik pokazany powyżej, czyli śrubę ślimakową, która pozwoli na podniesienie podnośnika, a odkręcenie na obniżenie, niemniej jednak zastosowanie podwójnego ramienia pozwoli na bardziej stabilny podnośnik które mogą podnieść wyższy ładunek.
  • Podnośnik hydrauliczny do BMW serii 5 : Ta forma podnośnika nie jest standardowym wyposażeniem samochodów i jest zwykle dostarczana tylko z modelem premium lub kupowana w centrach samochodowych. Podnośniki te są cięższe, generalnie mniej masywne i mają tę zaletę, że są znacznie prostsze w użyciu i umożliwiają podnoszenie większego ładunku. Ich zakup kosztowałby od 20 do 50 euro, oto prosty i wydajny model Oscaro.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w BMW serii 5 ?

.

Gdzie jest podnośnik w BMW serii 5?

Rozpoczniemy teraz część, która zdecydowanie zrobiła, że ​​​​przyszłaś do tego postu, gdzie jest gniazdo w BMW serii 5? Może wydawać się to proste, ale w zależności od producenta i modelu samochodu lokalizacja podnośnika nie jest taka sama. Należy pamiętać, że większość samochodów BMW serii 5 jest wyposażona w podnośnik, jeśli tak nie jest, zamiast tego będziesz musiał znaleźć odporny na przebicie spray lub kompresor. Jeśli właśnie kupiłeś lub wypożyczyłeś swoje BMW serii 5 lub je wypożyczasz, możesz nie mieć tych informacji. Podamy Ci różne lokalizacje podnośnika w Twoim samochodzie, te lokalizacje mogą się zastąpić w zależności od roku i wykończenia Twojego BMW serii 5:

  • Najczęstsze miejsce na podnośnik znajduje się w bagażniku Twojego BMW serii 5. Aby do niego dotrzeć wystarczy podnieść dywan w bagażniku, a powinieneś znaleźć go i koło zapasowe.
  • W tylnym nadkolu: Podobna, ale mniej tradycyjna lokalizacja, podnośnik może znajdować się w bagażniku, ale z boku bagażnika, aby do niego dotrzeć, wystarczy otworzyć właz w prawej części bagażnika.
  • Ostatnia możliwa lokalizacja podnośnika w Twoim BMW serii 5 znajduje się pod Twoim samochodem. Jeśli nadal masz koło zapasowe, znajdziesz je pod bagażnikiem, zazwyczaj będziesz musiał odkręcić nakrętkę, aby móc ją i koło zapasowe.

Jak używać podnośnika w BMW serii 5?

Na koniec szybko opiszemy, jak korzystać z podnośnika w Twoim BMW serii 5. Jeśli chcesz wymienić koło lub klocki hamulcowe w Twoim BMW serii 5, proces pozostaje taki sam. Ten proces może wydawać się skomplikowany, ale wystarczy przestrzegać kilku zaleceń, aby bezpiecznie korzystać z gniazda:

  • Przed podniesieniem BMW serii 5 pamiętaj o zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz przerzutki, aby zablokować koła.
  • Przed podniesieniem samochodu odkręć nakrętki kół, nad którymi chcesz pracować, w przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie skrzyni biegów.
  • Rozpocznij podnoszenie podnośnika (około 20 centymetrów) i umieść go pod samochodem na poziomie podwozia, zazwyczaj znajdziesz wycięcie, aby umieścić go we właściwym miejscu.
  • Podnieś swoje BMW serii 5, nie zawracaj sobie tym głowy, jeśli opona wypadnie trzy cale nad ziemią, to wystarczy.
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Bmw Serie 5 ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW serii 5, przejdź do naszej kategorii BMW serii 5.

Ссылка на основную публикацию