Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie znajduje się podnośnik w BMW X1 ?

W tym artykule zajmiemy się tematem, który może być przydatny dla każdego. Czy to dlatego, że przebita opona, czy chcesz wymienić klocki hamulcowe, wiedząc gdzie znajduje się podnośnik w BMW X1 jest niezbędna. Oczywiście bez podnośnika nie będziesz w stanie podnieść samochodu, a co za tym idzie, zmienić koła, ani uzyskać dostępu do znajdujących się za nim elementów, takich jak na przykład klocki hamulcowe. Aby to osiągnąć, najpierw pokażemy różne rodzaje podnośników, następnie, gdzie znajduje się podnośnik w BMW X1, a na koniec, jak używać podnośnika w samochodzie.

Jakie są rodzaje podnośników do BMW X1?

Więc zaczynamy nasz artykuł od różnych rodzajów gniazd, które istnieją. Oczywiście, ale ogólnie rzecz biorąc, większość BMW X1 będzie wyposażona w ten sam rodzaj podnośnika, wciąż istnieją różne style o różnych zastosowaniach, oto one:

  • Podnośnik śrubowy jednoramienny do BMW X1 : Pierwszy typ gniazda, najbardziej klasyczny i najtańszy ze wszystkich, jest zazwyczaj identyfikowany w modelach podstawowych lub z kilkoma opcjami. Ten rodzaj podnośnika ma tylko jedno ramię przegubowe, które znajduje się pod pojazdem mechanicznym, aby go podnieść. Ten rodzaj podnośnika jest lekki, łatwy w obsłudze, ale nie pozwala na podnoszenie dużych ładunków.
  • Podnośnik śrubowy dwuramienny do BMW X1 : Wykorzystuje dokładnie tę samą zasadę, co podnośnik pokazany powyżej, czyli śrubę ślimakową, która umożliwi podniesienie podnośnika za pomocą śrub, a odkręcenie w celu jego opuszczenia, jednak zastosowanie podwójnego ramienia pozwoli na uzyskanie stabilniejszego podnośnika, który może podnieść wyższy ładunek.
  • Podnośnik hydrauliczny do BMW X1 : Ten rodzaj podnośnika nie jest standardowym wyposażeniem pojazdów i jest zwykle dostarczany tylko z modelem premium lub kupowany w centrach motoryzacyjnych. Podnośniki te są cięższe, generalnie mniej masywne i mają tę zaletę, że są znacznie mniej trudne w użyciu i mogą podnieść większy ładunek. Ich zakup kosztowałby od 20 do 50 euro, oto prosty i wydajny model Oscaro.
Weiterlesen:
Nieszczelny wtryskiwacz w moim BMW X1, co robić ?

.

Gdzie jest gniazdo w BMW X1?

Rozpoczniemy teraz część, która z pewnością sprawiła, że ​​przyszedłeś do tego artykułu, gdzie jest gniazdo w BMW X1? Może wydawać się to proste, ale w zależności od produkcji i modelu pojazdu lokalizacja podnośnika nie jest taka sama. Zwróć uwagę, że większość pojazdów BMW X1 jest dostarczana z podnośnikiem, jeśli tak nie jest, zamiast tego będziesz musiał znaleźć odporny na przebicie spray lub kompresor. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś BMW X1, czy zostałeś wypożyczony, czy też je wypożyczasz, możesz nie mieć tych informacji. Podamy Ci różne lokalizacje podnośnika w Twoim pojeździe silnikowym, te lokalizacje mogą się zmieniać w zależności od roku i wykończenia Twojego BMW X1:

  • Najbardziej ogólna pozycja podnośnika znajduje się w bagażniku Twojego BMW X1. Aby do niego dotrzeć wystarczy podnieść dywan w bagażniku, a powinieneś znaleźć go i koło zapasowe.
  • W tylnym nadkolu: Podobna, ale mniej tradycyjna pozycja, podnośnik może znajdować się w bagażniku, ale z boku bagażnika, aby do niego dotrzeć, wystarczy otworzyć właz w odpowiednim elemencie bagażnika.
  • Ostatnia możliwa lokalizacja podnośnika w Twoim BMW X1 znajduje się pod Twoim pojazdem silnikowym. Jeśli nadal masz koło zapasowe, znajdziesz je pod bagażnikiem, zazwyczaj będziesz musiał odkręcić nakrętkę, aby móc ją i koło zapasowe.

Jak korzystać z podnośnika w BMW X1?

Na koniec szybko pokażemy, jak korzystać z podnośnika w Twoim BMW X1. Niezależnie od tego, czy chodzi o wymianę koła, czy wymianę klocków hamulcowych w Twoim BMW X1, proces pozostaje taki sam. Ten proces może wydawać się skomplikowany, ale wystarczy przestrzegać kilku zaleceń, aby bezpiecznie korzystać z gniazda:

  • Przed podniesieniem BMW X1 pamiętaj o zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz przerzutki do zablokowania kół.
  • Przed podniesieniem pojazdu odkręć nakrętki kół, nad którymi chcesz pracować, w przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie skrzyni biegów.
  • Rozpocznij podnoszenie podnośnika (około 20 centymetrów) i umieść go pod pojazdem silnikowym na poziomie podwozia, zazwyczaj znajdziesz wycięcie, aby ustawić go we właściwym miejscu.
  • Podnieś swoje BMW X1, nie zawracaj sobie tym głowy, jeśli opona spadnie XNUMX cale nad ziemią, to wystarczy.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim BMW X1?

Więcej wskazówek dotyczących BMW X1 znajdziesz w kategorii BMW X1.

Ссылка на основную публикацию