Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie znajduje się podnośnik w Volkswagenie Golfie 7?

W tym artykule porozmawiamy o temacie, który może być przydatny dla nas wszystkich. Niezależnie od tego, czy masz przebitą oponę, czy chcesz wymienić klocki hamulcowe, wiedząc gdzie znajduje się podnośnik w Volkswagenie Golfie 7 jest niezbędna. Rzeczywiście, bez podnośnika nie będziesz w stanie podnieść samochodu, a co za tym idzie, wymienić koła, ani uzyskać dostępu do elementów za nim, takich jak na przykład klocki hamulcowe. Aby to zrobić, najpierw pokażemy różne typy podnośników, następnie, gdzie znajduje się podnośnik w Volkswagenie Golfie 7, a na końcu, jak używać podnośnika w samochodzie.

Jakie są rodzaje podnośników do Volkswagena Golfa 7?

Więc zaczynamy nasz artykuł od różnych typów gniazd, które istnieją. Rzeczywiście, ogólnie rzecz biorąc, większość Volkswagenów Golf 7 będzie wyposażona w ten sam rodzaj podnośnika, wciąż istnieją różne style o różnych zastosowaniach, oto one:

  • Podnośnik śrubowy jednoramienny do Volkswagena Golfa 7 : Pierwszy typ podnośnika, najbardziej tradycyjny i najtańszy ze wszystkich, zazwyczaj znajduje się w modelach podstawowych lub z kilkoma opcjami. Ten rodzaj podnośnika ma tylko jedno ramię przegubowe, które jest umieszczone pod pojazdem mechanicznym, aby go podnieść. Ten rodzaj podnośnika jest lekki, łatwy w obsłudze, ale nie pozwala na podnoszenie dużych ładunków.
  • Podnośnik śrubowy dwuramienny do Volkswagena Golfa 7 : Wykorzystuje dokładnie taką samą podstawową zasadę jak podnośnik pokazany powyżej, czyli śrubę ślimakową, która umożliwi przykręcenie podnośnika, a odkręcenie w celu jego opuszczenia, jednak zastosowanie podwójnego ramienia pozwoli na uzyskanie stabilniejszego podnośnika, który może podnieść wyższy ładunek.
  • Podnośnik hydrauliczny do Volkswagena Golfa 7 : Ta forma podnośnika nie jest standardowym wyposażeniem pojazdów i jest zwykle dostarczana tylko z modelem premium lub kupowana w centrach motoryzacyjnych. Podnośniki te są cięższe, generalnie mniej masywne i mają tę zaletę, że są znacznie mniej trudne w użyciu i mogą podnieść większy ładunek. Ich zakup kosztowałby od 20 do 50 euro, oto prosty i wydajny model Oscaro.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 6 ?

.

Gdzie jest podnośnik w Volkswagenie Golfie 7?

Zaczniemy teraz część, która z pewnością sprawiła, że ​​przyszedłeś do tego artykułu, gdzie jest podnośnik w Volkswagenie Golfie 7? Może wydawać się to proste, ale w zależności od marki i modelu pojazdu umiejscowienie podnośnika nie jest podobne. Należy pamiętać, że większość samochodów Volkswagen Golf 7 jest wyposażona w podnośnik, jeśli nie jest, zamiast tego będziesz musiał znaleźć odporny na przebicie spray lub kompresor. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś Volkswagena Golf 7, czy zostałeś wypożyczony, czy też go wypożyczasz, możesz nie mieć tych informacji. Podamy Ci różne lokalizacje podnośnika w Twoim pojeździe silnikowym, te lokalizacje mogą zostać zastąpione w zależności od roku i wykończenia Twojego Volkswagena Golfa 7:

  • Najbardziej ogólna pozycja podnośnika znajduje się w bagażniku Twojego Volkswagena Golfa 7. Aby do niego dotrzeć wystarczy podnieść dywan w bagażniku, a powinieneś znaleźć go i koło zapasowe.
  • W tylnym nadkolu: Podobna, ale mniej powszechna pozycja, podnośnik może znajdować się w bagażniku, ale z boku bagażnika, aby do niego dotrzeć, wystarczy otworzyć właz w odpowiednim elemencie bagażnika.
  • Ostatnia możliwa lokalizacja podnośnika w Twoim Volkswagenie Golfie 7 znajduje się pod Twoim pojazdem silnikowym. Jeśli nadal masz koło zapasowe, znajdziesz je pod bagażnikiem, generalnie będziesz musiał odkręcić nakrętkę, aby móc ją uwolnić i koło zapasowe.

Jak używać podnośnika w Volkswagenie Golfie 7?

Na koniec dość szybko pokażemy, jak korzystać z podnośnika w Volkswagenie Golfie 7. Niezależnie od tego, czy chodzi o wymianę koła, czy o klocki hamulcowe w Volkswagenie Golfie 7, proces pozostaje podobny. Ten proces może wydawać się skomplikowany, ale wystarczy przestrzegać kilku zaleceń, aby bezpiecznie korzystać z gniazda:

  • Przed podniesieniem Volkswagena Golfa 7 pamiętaj o zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz przerzutki do zablokowania kół.
  • Odkręć nakrętki kół, nad którymi chcesz pracować przed podniesieniem pojazdu, w każdym innym przypadku ryzykujesz uszkodzenie skrzyni biegów.
  • Rozpocznij podnoszenie podnośnika (około 20 centymetrów) i umieść go pod pojazdem silnikowym na poziomie podwozia, zazwyczaj znajdziesz wycięcie do umieszczenia go we właściwym miejscu.
  • Podnieś swojego Volkswagena Golfa 7, nie zawracaj sobie tym głowy, wystarczy, że opona wypadnie trzy cale nad ziemią.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 4 ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 7, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 7.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector