Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Ile kilometrów na niskim paliwie moim Oplem Corsą?

Zasięg Twojego pojazdu to typowe pytanie, zależne od rodzaju drogi, po której jeździsz, pogody, prędkości, ładunku… to jest bardziej nerwowe. Możesz być w tej chwili daleko od jakiejkolwiek stacji paliw i nie chcesz podejmować żadnego ryzyka, ale ile kilometrów może przebiec Twój Opel Corsa? Wszyscy zadaliśmy sobie to pytanie przynajmniej raz, nie otrzymawszy odpowiedzi, a prawdę mówiąc, próba dojechania do końca rezerwy, aby się dowiedzieć, nie brzmi jak świetny pomysł. Właśnie dlatego zadaliśmy sobie ten temat i postaramy się odpowiedzieć teraz. Po raz pierwszy zobaczymy konkretnie, ile kilometrów na niskim poziomie paliwa może przejechać Twój Opel Corsa, a następnie kilka wskazówek, jak uniknąć uszkodzenia samochodu.

Ile kilometrów może przejechać Opel Corsa na niskim poziomie paliwa, zanim zabraknie mu paliwa?

Wróćmy do ważnej rzeczy, ile kilometrów może przejechać Twój Opel Corsa na lampce niskiego poziomu paliwa? Oto jest pytanie. Odpowiedź nie zadowoli, biorąc pod uwagę, że będzie to zależało od wielu czynników. Po pierwsze, zwróć uwagę, że każdy samochód może mieć inny rozmiar zbiornika rezerwowego, ale ogólnie rzecz biorąc, rezerwy wynoszą od 5 do 8 litrów. Prostym sposobem, aby to sprawdzić, jest podejść do dystrybutora paliwa w chwili, gdy znajdziesz się w rezerwie i sprawdzić ilość paliwa, którą włożyłeś do zbiornika, a następnie odjąć ją od całkowitego rozmiaru zbiornika, a otrzymasz ilość paliwa, jaką możesz mieć w zapasie sklep. Teraz powinieneś wiedzieć, że chociaż te informacje, w zależności od silnika Twojego Opla Corsy, będą spalać mniej więcej, to od Ciebie zależy, jeśli to możliwe, poznasz swoje średnie zużycie i dokonasz obliczeń, aby dokładnie wiedzieć, ile kilometrów przejedziesz. samochód może jechać z włączonym ostrzeżeniem o niskim poziomie paliwa. W każdym razie, ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się przejechania od 80 do 100 kilometrów z niskim przebiegiem rezerwy paliwa w swoim Oplu Corsie przy rozsądnej prędkości.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Oplu Corsie ?

Kilka wskazówek dotyczących korzystania ze zbiornika paliwa w Oplu Corsa

Chociaż możesz być zachęcany do częstej jazdy na niskim poziomie paliwa, biorąc pod uwagę, że zaoszczędzisz czas, jadąc później na stację paliw, nie zawsze jest to najlepsza decyzja. Prawda jest jednak taka, że ​​z Oplem Corsą zyskasz kilometry rezerwowego zasięgu, istnieje ryzyko związane z jakością używanego paliwa. Na dnie zbiornika, tzn. Twój zapas z czasem zatrzyma zanieczyszczone substancje, zanieczyszczenia te nieuchronnie zostaną zassane przez pompę paliwową i dostarczone do filtra paliwa. Racjonalnie powinien być w stanie je zatrzymać i zapobiec przedostawaniu się do silnika silnika, ale w razie wątpliwości, nawet jeśli właśnie odkryłeś, ile kilometrów możesz przejechać na niskim poziomie paliwa samochodem, zalecamy unikanie jazdy często w rezerwie, w przeciwnym razie przedwcześnie zużyjesz filtry paliwa i ryzykujesz uszkodzenie silnika swojego Opla Corsy.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Corsy, przejdź do naszej kategorii Opel Corsa.

Ссылка на основную публикацию