Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Ford Taurusa?

Bycie właścicielem nowego Ford Taurusa daje nam pewne korzyści, w rzeczywistości nowoczesne samochody dają dostęp do dość spektakularnej liczby funkcji. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. Na tej stronie przyjrzymy się opcji, która ma zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa w samochodzie, czyli automatyczne zamykanie drzwi. Ten pakiet można dezaktywować bez powodu, więc zobaczymy jak aktywować automatyczne blokowanie w swoim Ford Taurus. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się działaniu tej funkcjonalności i jej działaniu, a następnie, w drugim kroku, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi w Twoim samochodzie.

Co to jest automatyczne blokowanie lub zamykanie w Ford Taurus?

Zanim ci pokażemy jak aktywować automatyczną blokadę Twojego Ford Taurusa, zbadamy skuteczność tej funkcji. Oczywiście liczba kradzieży samochodów wzrasta, a nasz Ford Taurus to miejsce, w którym często czujemy się bezpiecznie. Z drugiej strony, zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się podatnym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki uruchomiły tę funkcjonalność. W większości przypadków istnieje przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi od wewnątrz, ale ta opcja automatycznie blokuje drzwi pojazdu po przekroczeniu określonej prędkości lub po pewnym czasie po włączeniu silnika. Zaletą jest to, że nie musisz się już martwić o to działanie, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Ford Taurus ?

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w moim Ford Taurus?

Niestety może się okazać, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, tę opcję można wyłączyć, teraz się dowiemy dwa rozwiązania umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Twoim Ford Taurus.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w pojeździe: Przycisk blokady

    Najszybszym rozwiązaniem w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi przestanie działać, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach konieczne będzie również włączenie silnika) i niedługo przyjście i przytrzymanie przycisku blokady drzwi na swoim samochód przez kilka sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, zgodnie z rokiem Twojego Ford Taurusa, włączone kierunkowskazy. To rozwiązanie powinno wystarczyć w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Ford Taurus.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w moim Ford Taurus: Za pomocą komputera

    Na koniec bardziej złożone rozwiązanie, które można połączyć z usterką fabryczną lub awarią zasilania w samochodzie. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w swoim Ford Taurus, będziesz mieć możliwość przejrzenia swojego gniazda diagnostycznego. Będziesz potrzebował narzędzia diagnostycznego i poruszania się po menu, aby zmodyfikować połączoną opcję w „menu skrzydła”. Z drugiej strony jest to sugerowane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i zalecamy, abyś zatrzymał się u swojego mechanika, aby to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Taurusa, zapoznaj się z naszą kategorią Ford Taurus.

Ссылка на основную публикацию