Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Jeepa Wranglera?

Bycie właścicielem nowego Jeepa Wranglera daje nam pewne możliwości, w rzeczywistości nowoczesne samochody dają dostęp do coraz bardziej imponującej liczby funkcji. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. Dzisiaj przyjrzymy się funkcji, która ma sprawić, że poczujesz się bezpiecznie w swoim pojeździe, czyli automatyczne zamykanie drzwi. Ten pakiet może zostać dezaktywowany bez powodu, więc zamierzamy odkryć jak aktywować automatyczne blokowanie w Twoim Jeep Wrangler. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się technicznym cechom tej funkcji i sposobowi jej działania, a następnie, w drugiej części, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi w Twoim samochodzie.

Co to jest automatyczne blokowanie lub zamykanie w Jeep Wrangler?

Zanim ci pokażemy jak aktywować automatyczną blokadę Twojego Jeepa Wranglera, sprawdzimy skuteczność tych funkcji. Oczywiście liczba kradzieży samochodów często rośnie, a nasz Jeep Wrangler to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie. Jednak zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się podatnym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki wprowadziły tę funkcję. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi z kabiny, ale ta funkcja automatycznie blokuje drzwi pojazdu, gdy przekroczysz określoną prędkość lub po pewnym czasie po uruchomieniu. Zaletą jest to, że nie musisz już martwić się tym gestem, aby zagwarantować optymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Jeepie Wranglerze?

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w moim Jeep Wrangler?

Niestety może się okazać, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta funkcja może zostać wyłączona, teraz się dowiemy dwie metody umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Twoim Jeepie Wranglerze.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w pojeździe: Przycisk blokady

    Najprostszym rozwiązaniem w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi nie będzie już skuteczne, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach konieczne będzie również włączenie silnika) i dość szybko przyjście i przytrzymanie przycisku blokady drzwi na swoim samochód przez kilka sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w zależności od roku Twojego Jeepa Wranglera, włączone kierunkowskazy. To rozwiązanie powinno wystarczyć w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Jeep Wrangler.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w moim Jeep Wrangler: Za pomocą komputera?

    Wreszcie trudniejsze rozwiązanie, które może być związane z usterką fabryczną lub awarią zasilania Twojego samochodu. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Jeep Wrangler, będziesz mieć możliwość przejrzenia swojego gniazda diagnostycznego. Będziesz musiał mieć narzędzie diagnostyczne i poruszać się po menu, aby zmodyfikować połączoną opcję w «menu skrzydła». Jest to jednak sugerowane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i radzimy udać się do dealera, aby to osiągnąć.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Jeepa Wranglera, przejdź do naszej kategorii Jeep Wrangler.

Ссылка на основную публикацию