Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Mercedesa Benz Klasy S?

Bycie właścicielem nowego Mercedesa Benz Klasy S daje nam konkretne korzyści, w rzeczywistości najnowsze samochody dają dostęp do coraz większej liczby funkcji. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. W tym artykule przyjrzymy się funkcji, która ma zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa w samochodzie, czyli automatycznemu zamykaniu drzwi. Ta opcja może zostać wyłączona bez powodu, więc zamierzamy odkryć jak aktywować automatyczne blokowanie w Twoim Mercedes Benz S Class. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się funkcjonowaniu tej funkcjonalności i jak to działa, a następnie, w drugiej części, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi Twojego samochodu.

Co to jest automatyczne ryglowanie lub zamykanie w Mercedes Benz S Class?

Zanim Cię przedstawimy jak aktywować automatyczną blokadę Twojego Mercedes Benz S Class, przyjrzymy się użyteczności tej funkcji. W rzeczywistości liczba kradzieży samochodów stale rośnie, a nasz Mercedes Benz S Class to miejsce, w którym często czujemy się bezpiecznie. Niemniej jednak, zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się narażonym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki wprowadziły tę funkcjonalność. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi od wewnątrz, ale ta opcja automatycznie blokuje drzwi pojazdu, gdy przekroczysz określoną prędkość lub określony czas po uruchomieniu. Zaletą jest to, że nie musisz już martwić się tym gestem, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Mercedes klasy S, który ginie podczas jazdy

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w moim Mercedes Benz S Class?

Niestety może się zdarzyć, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta funkcja może zostać wyłączona, teraz przyjrzymy się dwie opcje umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Twoim Mercedes Benz S Class.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w pojeździe: Przycisk blokady

    Najłatwiejszą metodą, jeśli nie masz już funkcji automatycznego zamykania drzwi, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach również będziesz musiał mieć włączony silnik) i szybkie przybycie i przytrzymanie przycisku blokady drzwi w samochodzie przez kilka sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w zależności od roku Twojego Mercedes Benz S Class, włączone kierunkowskazy. Ta metoda powinna wystarczyć w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Mercedes Benz S Class.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w moim Mercedes Benz S Class: Za pomocą komputera

    Na koniec, trudniejsza metoda, która może być spowodowana usterką fabryczną lub awarią zasilania Twojego samochodu. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Mercedes Benz S Class, będziesz mieć możliwość przejrzenia swojego gniazda diagnostycznego. Będziesz musiał mieć narzędzie diagnostyczne i poruszać się po menu, aby zmienić połączoną opcję w „menu skrzydła”. Niemniej jednak jest to zalecane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i zachęcamy do odwiedzenia swojego dealera, aby to osiągnąć.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Mercedes Benz S Class, spójrz na kategorię Mercedes Benz S Class.

Ссылка на основную публикацию