Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Mercedesa Classe S?

Bycie posiadaczem nowoczesnego Mercedesa Classe S daje nam konkretne korzyści, tak naprawdę najnowsze samochody dają dostęp do coraz bardziej spektakularnej liczby funkcjonalności. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. Dzisiaj przyjrzymy się opcji, która ma zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa w samochodzie, czyli automatyczne zamykanie drzwi. Ta opcja może być wyłączona bez powodu, więc zamierzamy odkryć jak aktywować automatyczne blokowanie w Twoim Mercedesie Classe S. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się funkcjonowaniu tej opcji i jak to działa, a następnie, w drugiej części, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi Twojego samochodu.

Co to jest automatyczne ryglowanie lub zamykanie w Mercedesie Classe S?

Zanim ci pokażemy jak aktywować automatyczną blokadę Twojego Mercedesa Classe S, zbadamy skuteczność tych funkcji. Z pewnością liczba kradzieży samochodów powoli rośnie, a nasz Mercedes Classe S to miejsce, w którym zazwyczaj czujemy się bezpiecznie. Niemniej jednak, zatrzymując się na czerwonym świetle, na znakach stopu czy w korkach, można poczuć się podatnym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki wprowadziły tę opcję. Zwykle jest przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi z kabiny, ale ta funkcja automatycznie blokuje drzwi samochodu, gdy tylko przekroczysz określoną prędkość lub określony czas po uruchomieniu. Zaletą jest to, że nie musisz się już martwić tym gestem, aby zagwarantować optymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Najlepsza jednostka główna dla Mercedes Benz S Class

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w moim Mercedesie Classe S?

Niestety może się zdarzyć, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta funkcja może zostać wyłączona, teraz przyjrzymy się dwie opcje umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Twoim Mercedesie Classe S.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w samochodzie: Przycisk blokady

    Najszybszą techniką w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi nie będzie więcej funkcji, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach konieczne będzie również włączenie silnika) i szybkie przybycie i przytrzymanie przycisku blokady drzwi w samochodzie kilka sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w zależności od roku Twojego Mercedesa Classe S, włączone kierunkowskazy. Ta technika powinna wystarczyć w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Mercedesie Classe S.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w moim Mercedesie Classe S: ​​Za pomocą komputera

    Wreszcie, bardziej złożona technika, która może być związana z usterką fabryczną lub awarią zasilania w samochodzie. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Mercedesie Classe S, będziesz mieć możliwość przejrzenia swojego gniazda diagnostycznego. Będziesz potrzebował narzędzia diagnostycznego i poruszania się po menu, aby zmodyfikować połączoną opcję w „menu skrzydła”. Niemniej jednak jest to zalecane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i sugerujemy, abyś odwiedził swojego specjalistę, aby to osiągnąć.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedesa Classe S, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Classe S.

Ссылка на основную публикацию