Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Mercedesa Viano?

Bycie właścicielem nowego Mercedesa Viano daje nam konkretne korzyści, prawda jest taka, że ​​nowoczesne pojazdy dają dostęp do coraz bardziej imponującej liczby cech produktu. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. Dzisiaj przyjrzymy się funkcji, która ma sprawić, że poczujesz się bezpiecznie w swoim pojeździe, czyli automatycznemu zamykaniu drzwi. Ten pakiet może zostać dezaktywowany bez powodu, więc zobaczymy jak aktywować automatyczne blokowanie w Twoim Mercedesie Viano. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się działaniu tej opcji i jak to działa, a następnie, w drugiej części, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi Twojego samochodu.

Co to jest automatyczne ryglowanie lub zamykanie w Mercedesie Viano?

Zanim Cię przedstawimy jak aktywować automatyczną blokadę Twojego Mercedesa Viano, przyjrzymy się skuteczności tych funkcji. Oczywiście liczba kradzieży samochodów wzrasta, a nasz Mercedes Viano to obszar, w którym często czujemy się bezpiecznie. Niemniej jednak, zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się podatnym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki wypuściły tę opcję. W większości przypadków istnieje przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi z kabiny, ale ta funkcja automatycznie blokuje drzwi samochodu, gdy przekroczysz określoną prędkość lub określony czas po uruchomieniu. Zaletą jest to, że nie musisz już martwić się tym gestem, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
W moim Mercedesie Viano świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w moim Mercedesie Viano?

Niestety może się zdarzyć, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta opcja może zostać wyłączona, przyjrzymy się teraz dwie techniki umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Twoim Mercedesie Viano.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w samochodzie: Przycisk blokady

    Najmniej skomplikowaną strategią w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi nie będzie już skuteczne, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach trzeba będzie również mieć uruchomiony silnik) i szybkie podejście i przytrzymanie blokady drzwi przycisk w samochodzie przez krótki czas, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w zależności od roku Twojego Mercedesa Viano, włączone kierunkowskazy. Ta strategia powinna wystarczyć najczęściej, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Mercedesie Viano.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w moim Mercedesie Viano: Przez komputer

    Wreszcie bardziej złożona strategia, która może być powiązana z problemem fabrycznym lub awarią zasilania w samochodzie. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twoim Mercedesie Viano, będziesz mieć możliwość przejrzenia swojego gniazda diagnostycznego. Będziesz musiał mieć narzędzie diagnostyczne i poruszać się po menu, aby zmodyfikować połączoną opcję w «menu skrzydła». Niemniej jednak jest to zalecane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i sugerujemy, abyś odwiedził swojego specjalistę, aby to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedesa Viano, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Viano.

Ссылка на основную публикацию