Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojej Alfy Romeo Giulietty ?

Bycie właścicielem nowej Alfy Romeo Giulietty daje nam specyficzne cechy, w rzeczywistości najnowsze samochody dają dostęp do dość spektakularnej liczby funkcjonalności. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. W tym artykule przyjrzymy się opcji, która ma sprawić, że poczujesz się bezpiecznie w swoim samochodzie, czyli automatyczne zamykanie drzwi. Ten pakiet można dezaktywować bez powodu, więc zobaczymy jak aktywować automatyczne blokowanie w Twojej Alfa Romeo Giulietta. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się technicznym cechom tej funkcji i sposobowi jej działania, a następnie, w drugim kroku, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi w Twoim samochodzie.

Co to jest automatyczne blokowanie lub zamykanie w Alfa Romeo Giulietta?

Zanim Cię przedstawimy jak aktywować automatyczną blokadę Twojej Alfa Romeo Giulietta, zbadamy skuteczność tej funkcji. Z pewnością liczba kradzieży samochodów stale rośnie, a nasza Alfa Romeo Giulietta to miejsce, w którym zazwyczaj czujemy się bezpiecznie. Z drugiej strony, zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się podatnym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki udostępniły tę funkcję. Generalnie istnieje przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi z kabiny, ale ta funkcja automatycznie blokuje drzwi samochodu, gdy tylko przekroczysz określoną prędkość lub określony czas po włączeniu silnika. Zaletą jest to, że nie musisz się już martwić o ten gest, aby zagwarantować optymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Alfa Romeo Giulietta?

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w mojej Alfie Romeo Giulietta?

Niestety może się wydawać, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta opcja może zostać wyłączona, teraz zobaczymy dwa rozwiązania umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Twojej Alfa Romeo Giulietta.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w samochodzie: Przycisk blokady

    Najbardziej podstawowym podejściem w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi już nie działa, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach również będzie wymagał pracy silnika) i wkrótce przyjedziemy i przytrzymamy przycisk blokady drzwi Twój samochód przez krótki czas, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w oparciu o rok Twojej Alfy Romeo Giulietta, włączone kierunkowskazy. Takie podejście powinno wystarczyć w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twojej Alfa Romeo Giulietta.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w mojej Alfie Romeo Giulietta: Za pomocą komputera

    Na koniec trudniejsze podejście, które może być powiązane z problemem fabrycznym lub awarią zasilania w Twoim samochodzie. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twojej Alfa Romeo Giulietta, będziesz mógł skorzystać z gniazda diagnostycznego. Będziesz musiał mieć narzędzie diagnostyczne i poruszać się po menu, aby zmienić połączoną opcję w „menu skrzydła”. Z drugiej strony jest to zalecane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i radzimy odwiedzić swojego mechanika, aby to osiągnąć.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Alfa Romeo Giulietta, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Alfa Romeo Giulietta.

Ссылка на основную публикацию