Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojej Kia Carens?

Bycie posiadaczem nowej Kia Carens daje nam pewne korzyści, w rzeczywistości nowoczesne pojazdy dają dostęp do coraz bardziej spektakularnej liczby funkcji. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. W tym artykule przyjrzymy się opcji, która ma zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa w samochodzie, czyli automatyczne zamykanie drzwi. Ta opcja może być wyłączona bez powodu, więc zobaczymy jak aktywować automatyczne blokowanie w Kia Carens. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się działaniu tej funkcjonalności i jak to działa, a następnie, w drugiej części, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi Twojego samochodu.

Co to jest automatyczne blokowanie lub zamykanie w Kia Carens?

Zanim cię ujawnimy jak aktywować automatyczną blokadę swojej Kia Carens, sprawdzimy skuteczność tej funkcji. W rzeczywistości liczba kradzieży samochodów często rośnie, a nasza Kia Carens to obszar, w którym zwykle czujemy się bezpiecznie. Niemniej jednak, zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się podatnym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki wypuściły tę funkcjonalność. Zwykle istnieje przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi od wewnątrz, ale ta funkcja automatycznie blokuje drzwi samochodu, gdy tylko przekroczysz określoną prędkość lub określony czas po uruchomieniu. Zaletą jest to, że nie musisz już martwić się o to działanie, aby zagwarantować optymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Kia Carens

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w mojej Kia Carens?

Niestety może się zdarzyć, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta funkcja może zostać wyłączona, teraz zobaczymy dwie metody aktywacji automatycznej blokady w Kia Carens.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w samochodzie: Przycisk blokady

    Najmniej skomplikowanym podejściem w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi już nie działa, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach trzeba będzie również mieć uruchomiony silnik) i wkrótce przyjedziemy i przytrzymamy przycisk blokady drzwi Twój samochód przez kilka sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w oparciu o rok Twojej Kia Carens, włączone kierunkowskazy. Takie podejście powinno wystarczyć w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twojej Kia Carens.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w mojej Kia Carens: Przez komputer?

    Wreszcie trudniejsze podejście, które może być związane z problemem fabrycznym lub awarią zasilania w samochodzie. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Kia Carens, będziesz mieć możliwość przejrzenia gniazda diagnostycznego. Będziesz musiał mieć narzędzie diagnostyczne i poruszać się po menu, aby zmienić połączoną opcję w „menu skrzydła”. Niemniej jednak jest to sugerowane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i zachęcamy do udania się do swojego dealera, aby to osiągnąć.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Carens, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Kia Carens.

Ссылка на основную публикацию