Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować automatyczną blokadę mojej Kia Sportage?

Bycie posiadaczem niedawnej Kia Sportage daje nam specyficzne cechy, w rzeczywistości nowoczesne pojazdy dają dostęp do coraz większej liczby cech produktu. Pozwolą Ci zyskać na komforcie, multimediach czy bezpieczeństwie. Na tej stronie przyjrzymy się funkcji, która ma sprawić, że poczujesz się bezpiecznie w swoim samochodzie, czyli automatyczne zamykanie drzwi. Ta opcja może być wyłączona bez powodu, więc zamierzamy odkryć jak aktywować automatyczne blokowanie w Kia Sportage. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się działaniu tej funkcji i sposobowi jej działania, a następnie, w drugim kroku, jak ponownie aktywować automatyczne zamykanie drzwi Twojego samochodu.

Co to jest automatyczne blokowanie lub zamykanie w Kia Sportage?

Zanim Cię przedstawimy jak aktywować automatyczną blokadę swojej Kia Sportage, sprawdzimy przydatność tej funkcji. Prawdę mówiąc, liczba kradzieży samochodów stale rośnie, a nasza Kia Sportage to miejsce, w którym zwykle czujemy się bezpiecznie. Jednak zatrzymując się na czerwonym świetle, na znaku stopu czy w korkach można poczuć się narażonym na agresję, to właśnie z myślą o tym marki wprowadziły tę funkcję. Zwykle jest przycisk blokady drzwi, który umożliwia zamykanie i otwieranie drzwi od wewnątrz, ale ta funkcja automatycznie blokuje drzwi samochodu, gdy tylko przekroczysz określoną prędkość lub określony czas po włączeniu silnika. Zaletą jest to, że nie musisz się już martwić o ten gest, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Kia Sportage

Jak aktywować automatyczne zamykanie drzwi w mojej Kia Sportage?

Niestety może się wydawać, że z powodu ustawień fabrycznych, awarii elektroniki, złej obsługi, ta funkcja może zostać wyłączona, teraz odkryjemy dwie techniki umożliwiające aktywację automatycznej blokady w Kia Sportage.

  • Jak aktywować automatyczne blokowanie/zamykanie drzwi w samochodzie: Przycisk blokady

    Najłatwiejszym rozwiązaniem w przypadku, gdy automatyczne zamykanie drzwi przestało działać, jest włączenie zapłonu (w niektórych seriach konieczne będzie również włączenie silnika) i dość szybko przyjechanie i przytrzymanie przycisku blokady drzwi w samochodzie przez kilka sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i, w oparciu o rok Twojej Kia Sportage, włączone kierunkowskazy. To rozwiązanie powinno być skuteczne w większości przypadków, aby aktywować automatyczną blokadę drzwi w Twojej Kia Sportage.

    Jak aktywować automatyczną blokadę drzwi w mojej Kia Sportage: Za pomocą komputera

    Na koniec bardziej skomplikowane rozwiązanie, które może być związane z problemem fabrycznym lub awarią zasilania w Twoim samochodzie. Aby ponownie aktywować automatyczną blokadę drzwi w Kia Sportage, będziesz mógł sprawdzić gniazdo diagnostyczne. Będziesz potrzebował narzędzia diagnostycznego i poruszania się po menu, aby zmodyfikować połączoną opcję w „menu skrzydła”. Jest to jednak zalecane tylko dla osób z pewną wiedzą mechaniczną i zachęcamy, abyś udał się do swojego mechanika, aby to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Sportage, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Kia Sportage.

Ссылка на основную публикацию