Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak aktywować Bluetooth w BMW serii 5?

Właśnie kupiłeś nowy telefon komórkowy, nowy pojazd lub właśnie zmieniłeś radio samochodowe, każde z tych wyjaśnień może być dobrym powodem, aby połączyć telefon komórkowy z pojazdem przez Bluetooth. Aby to osiągnąć, myślisz o jak aktywować Bluetooth w BMW serii 5, wiedz, że jesteś we właściwym miejscu. Nasz personel przygotował ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę pracę i umożliwić ci zadzwonić w samochodzie lub podłączyć telefon z systemem Android lub Apple do niego. Aby to osiągnąć, na początek przyjrzymy się korzyściom, jakie może przynieść radio samochodowe Bluetooth, następnie jak aktywować Bluetooth w BMW serii 5 i na koniec, jak aktywować zestaw głośnomówiący Bluetooth w BMW serii 5.

Radio samochodowe Bluetooth w BMW serii 5: Jak to działa?

Technologia Bluetooth: co to jest?

Aby rozpocząć ten artykuł, przyjrzymy się technologia bluetooth, a dokładniej na jego początku i jak działa bluetooth w BMW serii 5. Koncepcja Bluetooth została stworzona w 1994 r. przez firmę Ericsson zajmującą się telefonami komórkowymi, aw 1999 r. utworzono grupę interesu skupiającą niektóre firmy technologiczne, a technologia Bluetooth została włączona do pierwszych urządzeń. Jego celem jest: wymień technologię podczerwieni który mógł już przesyłać dane bezprzewodowo między dwoma urządzeniami, ale musiał znajdować się blisko i nie mieć przeszkód między nadajnikiem a odbiornikiem danych. W przeciwieństwie do podczerwieni (IrDA), która wykorzystywała fale świetlne, funkcje bluetooth z 2.4 Ghz fale radiowe, co umożliwia jej krążenie przez obiekty. W większości przypadków moc transmisji pozwoli na przesyłanie danych na odległość około dziesięciu metrów. Jeśli chodzi o obsługa bluetooth w BMW serii 5 pozwoli Ci sparować telefon komórkowy z radiem samochodowym w Twoim pojeździe; i skorzystaj z podstawowych funkcji zestawu głośnomówiącego pojazdu. To duża korzyść, głównie dlatego, że od kilku lat używanie zestawów słuchawkowych Bluetooth w samochodach jest zabronione.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim BMW serii 5?

Funkcje produktów Bluetooth w BMW serii 5

Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom Bluetooth w BMW serii 5. Bluetooth, jak widzieliśmy przed chwilą, pełni podstawową rolę w przekazywaniu informacji pomiędzy dwoma produktami. Jednak jego funkcje są dość ograniczone. W rzeczywistości będziemy wykorzystywać Bluetooth w samochodach głównie do:

 • Prowadź rozmowy w trybie głośnomówiącym, korzystając z dźwięku w głośnikach BMW serii 5.
 • Przesyłaj muzykę przez Bluetooth i słuchaj jej w systemie audio Twojego BMW serii 5.
 • Uzyskaj dostęp do kontaktów telefonu z radia samochodowego BMW serii 5
 • Zamów telefon komórkowy za pomocą głosu (przykład: Zadzwoń do kogoś lub zmień muzykę)

Wszystkie te funkcje są zbliżone do tego, co można teraz uzyskać dzięki połączeniu USB smartfona z BMW serii 5, mimo to nie wszystkie modele BMW serii 5 są wyposażone w port USB, a technologia Bluetooth zaczyna być normą. Dzięki temu nie musisz podłączać smartfona do BMW serii 5, aby korzystać z tych funkcji.

Jak aktywować Bluetooth w BMW serii 5?

Przyjrzyjmy się teraz części, która prawdopodobnie jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Jak aktywować Bluetooth w BMW serii 5? Dobrze wiedzieć, że Twój samochód ma tę technologię, ale jak to zrobić konkretnie, jeśli chcesz telefonować przez Bluetooth za pomocą swojego BMW serii 5? Proces jest dość prosty i wyjaśnimy Ci w kilku krokach, jak aktywować Bluetooth i jak podłączyć telefon do BMW serii 5:

 • Przejdź do opcji mobilnych, a następnie w zakładce „sieć” wybierz Bluetooth i wyszukaj urządzenia, z którymi chcesz się sparować.
 • Po zakończeniu wyszukiwania uruchom połączenie z samochodem, w nazwie Bluetooth „BMW 5 Series” powinien pojawić się kod, kod powinien pojawić się na ekranie Twojego samochodu, od Ciebie zależy, czy to zrobisz tak samo na telefonie komórkowym i potwierdź połączenie z radiem swojego BMW serii 5
Weiterlesen:
BMW serii 5, które już nie przyspiesza

Druga możliwość, możesz również wykonać manipulację bezpośrednio przez radio samochodowe:

  • Przejdź do opcji radia samochodowego, zakładka „połączenie”
  • Wybierz opcję „wyszukaj urządzenie”
  • Wybierz smartfon z listy, zwracając uwagę na aktywację połączenia Bluetooth przed obsługą
  • Aby sfinalizować połączenie, wszystko, co musisz zrobić, to potwierdzić, że dwa kody wyświetlane na twoich dwóch urządzeniach są takie same.

Teraz wiesz, jak aktywować Bluetooth w BMW serii 5. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to skorzystać ze wszystkich funkcji, które umożliwia ta technologia, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych przez Bluetooth w BMW serii 5 lub słuchanie muzyki przez Bluetooth w BMW serii 5. Jeśli chcesz podłączyć lub aktywować Android Auto w swoim BMW serii 5, stworzyliśmy kompletną stronę z treścią, która powinna umożliwić Ci wykonanie tego procesu bez żadnych problemów.

Jak aktywować samochodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth w BMW serii 5?

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jak aktywować zestaw głośnomówiący Bluetooth w BMW serii 5? To działanie jest tylko wynikiem techniki, którą właśnie wykonaliśmy. Po wykonaniu poprzednich kroków aktywacja zestawu głośnomówiącego powinna być formalnością. W rzeczywistości radio samochodowe BMW serii 5 powinno być gotowe do obsługi połączeń z głośnikami pojazdu i umożliwiać komunikację za pomocą wbudowanego mikrofonu. Spróbuj zasymulować połączenie, aby sprawdzić, czy jest włączone, w przeciwnym razie będziesz musiał przejść do opcji Bluetooth swojego BMW serii 5 i aktywować opcję „rozmowa przez zestaw głośnomówiący”. Jeśli masz problemy z Bluetooth w swoim BMW serii 5, nie wahaj się sprawdzić treści, które pomogą Ci je naprawić.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat BMW serii 5, przejdź do naszej kategorii BMW serii 5.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Bmw Serie 5, co robić?
Ссылка на основную публикацию