Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator BMW serii 3 ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Może się jednak okazać, że jest zatkany lub wadliwy, w których konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dziś się sprawdzimy jak wyczyścić katalizator w BMW serii 3? Aby to zrobić, na początek opiszemy scenariusze, w których czyszczenie katalizatora w Twoim BMW serii 3 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim BMW serii 3?

W tej pierwszej sekcji opiszemy, dlaczego może być istotne, aby: wyczyść katalizator swojego BMW serii 3 . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora BMW serii 3

.

Katalizator Twojego BMW serii 3 ma za zadanie pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje BMW serii 3. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego BMW serii 3 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować tylko w temperaturze 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego BMW serii 3. Jeśli myślisz o odbyciu odpowiednio długich podróży w celu regularnego nagrzewania (licz ponad 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać najlepsze osiągi silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w BMW serii 3

Zobaczymy teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w BMW serii 3 . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny informować o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim BMW serii 3 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego BMW serii 3, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Bmw Serie 3 E93?

Dlaczego należy czyścić katalizator w BMW serii 3

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w BMW serii 3? Opiszemy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w BMW serii 3?

Na koniec etap, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w tej treści, jak wyczyścić katalizator w Twoim BMW serii 3? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i istnieją dwie techniki, aby to zrobić:

  • Regularne szorowanie katalizatora w Twoim BMW serii 3: Takie podejście jest szczególnie cenne dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Proces ten możesz wykonać co 15 000 km.
Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje w BMW serii 3, co robić ?

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat BMW serii 3, przejdź do naszej kategorii BMW serii 3.

Ссылка на основную публикацию