Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Citroen C15 ?

Katalizator jest niezbędnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak może się okazać, że jest zatkany lub wadliwy, w przypadku których ważna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Citroen C15? Aby to zrobić, na początek pokażemy Ci scenariusze, w których czyszczenie katalizatora Twojego Citroena C15 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Citroen C15?

W pierwszej części pokażemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Citroena C15 . Właściwie dla niektórych z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora w Citroen C15

.

Katalizator Twojego Citroena C15 ma za zadanie w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Citroena C15. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Citroena C15 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Citroena C15. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wystarczająco długich podróży, aby wielokrotnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać idealne osiągi silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Citroen C15

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Citroen C15 . To pozwoli Ci odkryć objawy, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Citroena C15 jest zablokowany: Jak powiedzieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na uruchomienie i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Citroena C15, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Citroen C15?

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Citroen C15

Zanim zakończymy krok, prawie na pewno najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Citroen C15? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak wyczyścić katalizator z jego Citroena C15?

Na koniec etap, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w tej treści, jak wyczyścić katalizator Twojego Citroena C15? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można wykonać dwie metody:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Citroena C15: Ta strategia jest szczególnie praktyczna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Citroena C15 ?

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena C15, zajrzyj do kategorii Citroen C15.

Ссылка на основную публикацию