Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Fiat Grande Punto ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okaże się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Fiacie Grande Punto? Aby to osiągnąć, na początek opiszemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Fiata Grande Punto może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Fiacie Grande Punto?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego warto wyczyść katalizator Twojego Fiata Grande Punto . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie daje efekty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Fiata Grande Punto

.

Katalizator Twojego Fiata Grande Punto ma cel eliminacja szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. Oczywiście jest to jedna z najważniejszych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Fiata Grande Punto. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Fiata Grande Punto siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować tylko przy 400°, dlatego konieczne jest unikanie zatkania katalizatora Twojego Fiata Grande Punto. Jeśli myślisz o odbyciu odpowiednio długich podróży w celu regularnego podgrzania (licz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną wydajność jednostki silnikowej.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Fiacie Grande Punto

Teraz odkryjemy, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Fiacie Grande Punto . Umożliwi to zidentyfikowanie objawów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista objawów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Fiata Grande Punto jest zablokowany: Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Fiata Grande Punto, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Fiata Grande Punto ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Fiacie Grande Punto

Zanim wykonamy ten krok, prawie na pewno najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator Fiata Grande Punto? Pokażemy Ci, dlaczego może być istotne, abyś wykonał to czyszczenie. Oczywiście katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Fiata Grande Punto?

Na koniec krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Fiata Grande Punto? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Fiata Grande Punto: Takie podejście jest szczególnie cenne dla osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po zabiegu przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Fiata Grande Punto nie działa

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Fiacie Grande Punto, przejdź do naszej kategorii Fiat Grande Punto.

Ссылка на основную публикацию