Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Hyundai Ix35 ?

A catalytic converter is an important part of recent cars, as it purifies your vehicle’s exhaust fumes and thus matches modern pollution specifications. However, it is possible that it may become clogged or breakdown, in which circumstance a replace or cleaning is essential. In this article we are going to look at jak wyczyścić katalizator w Hyundai Ix35? To do this, to begin with, we will describe the situations in which it might be interesting to clean the catalytic converter of your Hyundai Ix35, then, how to conduct this cleaning to recover the efficiency of the catalytic converter of your car.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator swojego Hyundaia Ix35?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Hyundaia Ix35 . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Hyundai Ix35

.

The catalytic converter of your Hyundai Ix35 has the function eliminacja szkodliwych spalin related to the procedure of your engine. In truth, it is one of the most important elements that fight against the pollution discharged by your Hyundai Ix35. It will transform these harmful gases into water or non-polluting fumes. In order to transform these gases, the catalyst of your Hyundai Ix35 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . A catalytic converter can just work from 400°, it is consequently important to avoid clogging the catalytic converter of your Hyundai Ix35. If you are considering making sufficiently long trips to heat it up frequently (count more than 10 kilometres for the catalyst to reach the right temperature), this will enable you to optimize the life of this part and keep best engine overall performance.

Results of a dirty or defective catalytic converter on Hyundai Ix35

Dowiemy się teraz, co może być outcomes of a dirty or failing catalytic converter on Hyundai Ix35 . This will enable you to identify the symptoms that should notify you to a breakdown of your catalytic converter, here is the list of signs of illness of a defective catalytic converter:

  • Katalizator Twojego Hyundaia Ix35 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Following a clogged catalytic converter, engine light of your Hyundai Ix35 may come on, do not think twice to seek advice from our article to identify how to switch it off.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Hyundai Ix35?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Hyundaia Ix35

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Hyundaiu Ix35? We will explain why it might be relevant for you to carry out this cleaning. In truth, a catalytic converter is a very expensive part (about 500 euros with the installation, the price can vary according to the engines). In addition to being no longer good for przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Hyundai Ix35?

Wreszcie, oto krok, który prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada w tym artykule, jak wyczyścić katalizator Twojego Hyundaia Ix35? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że można go wykonać na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora w Twoim Hyundai Ix35: Ta technika jest szczególnie przydatna w przypadku osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz odkryć niektóre w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Hyundaia Ix35?

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Hyundaia Ix35, przejdź do naszej kategorii Hyundai Ix35.

Ссылка на основную публикацию