Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Land Rover Evoque ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Land Roverze Evoque? Aby to zrobić, na początek opiszemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Land Rovera Evoque może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego miałbyś chcieć czyścić katalizator swojego Land Rovera Evoque?

W pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Land Rovera Evoque . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Land Rovera Evoque

.

Katalizator Twojego Land Rovera Evoque ma tę funkcję pozbyć się szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Land Rovera Evoque. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Land Rovera Evoque siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować tylko przy 400°, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego Land Rovera Evoque. Jeśli myślisz o odbyciu odpowiednio długich podróży w celu regularnego nagrzewania (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować najlepsze osiągi silnika.

Wyniki brudnego lub wadliwego katalizatora w Land Roverze Evoque

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Land Roverze Evoque . Umożliwi to ustalenie objawów, które powinny poinformować Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Land Rovera Evoque jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Land Rovera Evoque, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej zawartości, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza wewnątrz niego, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Land Roverze Evoque?

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego Land Rovera Evoque

Zanim zakończymy krok, do którego prawdopodobnie jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony, jak czyścić katalizator Land Rovera Evoque? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Land Rovera Evoque?

Oto krok, który najprawdopodobniej najbardziej Ci odpowiada w tej treści, jak wyczyścić katalizator Twojego Land Rovera Evoque? Wiedz, że ten proces jest bardzo łatwy i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora z Land Rovera Evoque: Takie podejście jest szczególnie cenne dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Proces ten możesz wykonać co 15 000 km.
Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Land Rovera Evoque, co robić?

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Land Rovera Evoque, przejdź do naszej kategorii Land Rover Evoque.

Ссылка на основную публикацию