Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Mercedes Benz GLC Class ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia nowoczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Istnieje jednak możliwość jego zatkania lub nieprawidłowego działania, w których konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Mercedes Benz GLC Class? Aby to zrobić, na początek wyjaśnimy okoliczności, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojej Mercedes Benz GLC Class, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać skuteczność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Mercedesie GLC Class?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Mercedes Benz GLC Class . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego efekty brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Mercedes Benz GLC Class

.

Katalizator Twojego Mercedes Benz GLC Class ma za cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą twojego silnika. Oczywiście jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Mercedesa GLC Class. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Mercedes Benz GLC Class siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400 °, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego Mercedes Benz GLC Class. Jeśli zastanawiasz się nad odbyciem odpowiednio długich podróży w celu częstego nagrzewania (licz ponad 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować najlepsze osiągi silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Mercedes Benz GLC Class

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Mercedes Benz GLC Class . Umożliwi Ci to zidentyfikowanie symptomów, które powinny Cię zaalarmować w przypadku awarii Twojego katalizatora, oto lista symptomów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Mercedes Benz GLC Class jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Mercedes Benz GLC Class, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, sondy również często będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Mercedesie GLC Class ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Mercedesa GLC Class

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator Mercedes Benz GLC Class? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być istotne. Oczywiście katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Mercedes Benz GLC Class?

Oto etap, który najprawdopodobniej najbardziej entuzjastycznie Cię traktuje w tych wytycznych: jak wyczyścić katalizator Twojego Mercedesa GLC Class? Wiedz, że ta procedura jest bardzo, bardzo łatwa i że można ją wykonać na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Mercedes Benz GLC Class: Ta strategia jest szczególnie cenna dla osoby, które specjalnie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Where to find a power window fuse on Mercedes Classe Glc ?

.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Mercedes Benz GLC Class, spójrz na kategorię Mercedes Benz GLC Class.

Ссылка на основную публикацию