Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Mercedes Classe B ?

Katalizator jest ważnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okazało się, że jest zatkany lub uszkodzony, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj zamierzamy się sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Mercedesie Classe B? Aby to zrobić, najpierw opiszemy scenariusze, w których czyszczenie katalizatora Twojego Mercedesa klasy B może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Mercedesie Classe B?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Mercedesa Classe B . Rzeczywiście niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Mercedesa klasy B

.

Katalizator Twojego Mercedesa Classe B ma za zadanie w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. Rzeczywiście, jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Mercedesa klasy B. Zamieni te szkodliwe gazy na wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Mercedesa klasy B siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Mercedesa klasy B. Jeśli rozważasz wystarczająco długie podróże, aby go często nagrzewać (policz ponad 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepszą wydajność jednostki silnikowej.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Mercedesie klasy B

Dowiemy się teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Mercedesie klasy B . Umożliwi to rozróżnienie objawów, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista symptomów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Mercedesa Classe B jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Mercedesa klasy B, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Mercedesem Classe B

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego Mercedesa Classe B

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator Mercedesa klasy B? Wyjaśnimy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Rzeczywiście, katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Mercedes Classe B?

Oto etap, który na tej stronie z treścią jest prawie na pewno najbardziej entuzjastyczny, jak wyczyścić katalizator Twojego Mercedesa Classe B? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Mercedesa Classe B: Ta technika jest szczególnie korzystna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Mercedesa Klasy B

.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Mercedesie Classe B, przejdź do naszej kategorii Mercedes Classe B.

Ссылка на основную публикацию