Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Nissan Murano ?

Katalizator jest istotną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Nissan Murano? Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Nissana Murano, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Nissan Murano?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Nissana Murano . Właściwie dla niektórych z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Nissana Murano

.

Katalizator Twojego Nissana Murano ma tę funkcję w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Nissana Murano. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Nissana Murano siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko w zakresie 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Nissana Murano. Jeśli myślisz o wykonywaniu odpowiednio długich podróży w celu wielokrotnego podgrzewania (licz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepsze osiągi silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Nissan Murano

Zobaczymy teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Nissan Murano . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny ostrzec Cię przed awarią katalizatora, oto lista objawów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Nissan Murano jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Nissana Murano, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Nissan Murano ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w Nissan Murano

Zanim zakończymy krok, do którego najprawdopodobniej jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony, jak wyczyścić katalizator Nissana Murano? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator jest bardzo kosztowną częścią (około 500 euro z ustawieniem, cena może się wahać w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego zaoszczędzi sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Nissana Murano?

Oto etap, który najprawdopodobniej najbardziej entuzjastycznie Cię dotyczy w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator w Twoim Nissan Murano? Wiedz, że ten proces jest bardzo łatwy i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Nissana Murano: Ta technika jest szczególnie przydatna w przypadku osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak aktywować Bluetooth w Nissan Murano?

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Nissan Murano, przejdź do naszej kategorii Nissan Murano.

Ссылка на основную публикацию