Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Nissan NV ?

Katalizator jest niezbędnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okaże się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Nissan NV? Aby to zrobić, najpierw pokażemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Nissana NV może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Nissan NV?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Nissana NV . Rzeczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Nissana NV

.

Katalizator Twojego Nissana NV ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą twojego zespołu silnikowego. Rzeczywiście, jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Nissana NV. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Nissana NV siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko w temperaturze 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatkać katalizatora Twojego Nissana NV. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wystarczająco długich podróży, aby regularnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać najlepszą sprawność jednostki silnika.

Wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Nissan NV

Zobaczymy teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Nissan NV . Umożliwi to rozróżnienie symptomów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista symptomów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Nissana NV jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na uruchomienie i katalizator będzie się zapychał spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Nissana NV. Nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Światło hamowania Nissan NV pozostaje włączone, co robić?

Dlaczego należy czyścić katalizator w Nissan NV

Zanim wykonamy krok, na którym najprawdopodobniej najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator Nissana NV? Nauczymy Cię, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Rzeczywiście, katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z konfiguracją, cena może się wahać w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Nissana NV?

Na koniec oto krok, który prawdopodobnie najbardziej entuzjastycznie Cię dotyczy w tej treści, jak wyczyścić katalizator Twojego Nissana NV? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że istnieją dwa podejścia do osiągnięcia:

  • Częste szorowanie katalizatora w Nissan NV: Takie podejście jest szczególnie praktyczne w przypadku osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
W moim Nissan NV świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

.

Więcej wskazówek dotyczących Nissana NV znajdziesz w kategorii Nissan NV.

Ссылка на основную публикацию