Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Opel Astra ?

Katalizator jest ważną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Jednak możliwe jest, że może się zatkać lub zepsuć, w których ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Oplu Astrze? Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Opla Astry może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Oplu Astrze?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Opla Astry . Rzeczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są jego rezultaty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Opla Astra

.

Katalizator Twojego Opla Astry ma za zadanie pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą twojego silnika. Rzeczywiście, jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Opla Astrę. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Opla Astry siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko w temperaturze 400°, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego Opla Astry. Jeśli myślisz o odbyciu odpowiednio długich podróży w celu regularnego podgrzewania (licz ponad 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną wydajność silnika.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Oplu Astra

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Oplu Astra . Umożliwi to wykrycie symptomów, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista symptomów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Opla Astry jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Opla Astry, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda za i przed nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Opel Astra ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Opla Astry

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Oplu Astrze? Opiszemy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. Rzeczywiście, katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silników). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Oplu Astrze?

Na koniec oto krok, który prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada w tej wytycznej: jak wyczyścić katalizator Twojego Opla Astry? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Opla Astry: Ta technika jest szczególnie korzystna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Silnik Opel Astra 5 grzechocze, gdy jest zimny

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Opla Astry, spójrz na kategorię Opel Astra.

Ссылка на основную публикацию