Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Opel Zafira ?

Katalizator jest istotną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okaże się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj zamierzamy się sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Oplu Zafirze? Aby to osiągnąć, na początek wyjaśnimy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Opla Zafiry może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz czyścić katalizator swojego Opla Zafiry?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego może być konieczne wyczyść katalizator swojego Opla Zafiry . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Opla Zafiry

.

Katalizator Twojego Opla Zafiry ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą twojego zespołu silnikowego. Oczywiście jest to jedna z najważniejszych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Opla Zafirę. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Opla Zafiry siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego należy unikać zatykania katalizatora Twojego Opla Zafiry. Jeśli zastanawiasz się nad odbyciem wystarczająco długich podróży, aby regularnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować najlepsze osiągi jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Oplu Zafirze

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Oplu Zafirze . Umożliwi to ustalenie objawów, które powinny poinformować Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Opla Zafiry jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Opla Zafiry, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Lampka olejowa Opel Zafira 3, która pozostaje włączona

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Opla Zafiry

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Oplu Zafirze? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Oczywiście katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silników). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Opla Zafiry?

Na koniec krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyczyścić katalizator swojego Opla Zafiry? Wiedz, że ta procedura jest bardzo łatwa i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Opla Zafiry: Takie podejście jest szczególnie skuteczne w przypadku: osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Opel Zafira Tourer, który ginie podczas jazdy

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Zafiry, przejdź do naszej kategorii Opel Zafira.

Ссылка на основную публикацию