Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Peugeot 107 ?

Katalizator jest ważną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne specyfikacje dotyczące zanieczyszczeń. Istnieje jednak możliwość jego zatkania lub nieprawidłowego działania, w których ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Peugeot 107? Aby to zrobić, na początek opiszemy okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego Peugeot 107 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić wydajność katalizatora w Twoim samochodzie.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Peugeot 107?

W pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Peugeota 107 . Rzeczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego rezultaty brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora w Peugeot 107

.

Katalizator Twojego Peugeot 107 ma cel eliminacja szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. Rzeczywiście, jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Peugeot 107. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Peugeot 107 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować od 400°, w związku z czym konieczne jest unikanie zatkania katalizatora Twojego Peugeot 107. Jeśli rozważasz wykonanie wystarczająco długich podróży, aby wielokrotnie go nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną ogólną wydajność silnika.

Wyniki brudnego lub wadliwego katalizatora w Peugeot 107

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 107 . To pozwoli Ci zidentyfikować oznaki choroby, które powinny powiadomić Cię o awarii Twojego katalizatora, oto lista oznak choroby niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Peugeot 107 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Peugeot 107, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Peugeot 107 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Peugeot 107

Zanim wykonamy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Peugeot 107? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Rzeczywiście, katalizator jest bardzo kosztowną częścią (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego zaoszczędzi sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Peugeota 107?

Na koniec oto krok, który z pewnością najbardziej entuzjastycznie Cię podchodzi w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator w Twoim Peugeot 107? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora w Twoim Peugeot 107: Takie podejście jest szczególnie cenne dla osoby, które specjalnie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po zabiegu przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Peugeot 107 ?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 107, skonsultuj się z naszą kategorią Peugeot 107.

Ссылка на основную публикацию