Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Peugeot 205 ?

Katalizator jest niezbędnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Może się jednak zdarzyć, że zostanie zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest jego wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Peugeot 205? Aby to osiągnąć, najpierw pokażemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora w Twoim Peugeot 205 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Peugeot 205?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Peugeota 205 . Właściwie niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego efekty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora w Peugeot 205

.

Katalizator Twojego Peugeot 205 ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Peugeota 205. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Peugeot 205 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego konieczne jest unikanie zapychania katalizatora w Twoim Peugeot 205. Jeśli rozważasz wykonanie odpowiednio długich podróży, aby go wielokrotnie podgrzać (odlicz ponad 10 km, aby katalizator dotarł do odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną wydajność silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 205

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 205 . To pozwoli Ci wykryć oznaki choroby, które powinny poinformować Cię o awarii Twojego katalizatora, oto lista symptomów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Peugeot 205 jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Peugeot 205, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym serwisie, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Peugeot 205 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Peugeot 205

Zanim wykonamy krok, na którym najprawdopodobniej najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Peugeot 205? Opiszemy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Peugeota 205?

Oto etap, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy w tym artykule, jak wyczyścić katalizator w Twoim Peugeot 205? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora w Twoim Peugeot 205: To podejście jest szczególnie skuteczne w przypadku: osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się na moim Peugeocie 205, co robić ?

.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 205, przejdź do naszej kategorii Peugeot 205.

Ссылка на основную публикацию